Багато хто вважає, що дитина в цьому віці нічого не розуміє! Але це зовсім не так. Це початок саме того, коли дитина вбирає в себе як губка, всю інформацію про себе і навколишній світ. Саме з народження і протягом усього дошкільного періоду ми, батьки і вихователі, повинні приділити значну увагу не тільки фізичного, а й психологічного розвитку. Уже в цьому віці діти починають формувати власну оцінку. Починає формуватися базова самооцінка дитини. Він оцінює свої вчинки, дії і свої якості. І все це він сприймає через отриману інформацію від оточуючих, формується фундамент для побудови його самосвідомості.

Розвиток карапузиків в цьому віці відбувається шляхом залучення їх в предметно-ігрову сферу. Для інтенсивного емоційного і соціального розвитку вашої дитини необхідно задіяти в малюка логічне мислення і пізнавальну діяльність. Під час гри дитина спілкується з дорослими — це сприяє стрімкому розвитку мовлення. Без руху дитина дуже швидко втомлюється, тому гра повинна нести фізичне навантаження.

Ефективними будуть дії, які розвивають його інтелект, мова і творчі задатки. Навіть коли дитина зосереджено рве папір на дрібні шматочки, малює, збирає кільця на шнурок, енергійно грає або розкидає улюблені іграшки, все це допомагає йому в подальшому розвитку.

Дитина вже готовий все вивчати, ділитися своїми успіхами і досягненнями, готовий пізнавати світ, знайомитися з дітьми, визначати найпростіші форми і розміри, грати в прості ігри. У віці від одного року дитина особливо чутливий до оточуючих розмов, і діям, які відображені в навколишньому світі. Він з превеликим задоволенням повторює за дорослими такі буденні речі, як: підмітає віником, стукає молотком, відсуває шухляду, вмикає телевізор. Вік карапузиків — це період, коли дитина дуже чутливий до мови дорослих. Основою всього психічного розвитку в цьому віці є формування мови.

Дуже важливо в цьому віці подарувати дитині почуття впевненості, захищеності, тому під час занять необхідна присутність поруч близької людини.