Значення моторики для дитини

Важливим моментом розвитку малюка фахівці в числі інших називають моторику. Моторика — це управління м’язами організму, що призводить до рухової активності.

Дані навички нормально функціонують при скоординованій роботі мозку, нервової системи та м’язів, що призводить до вчинення певного руху. Існує два типи розвитку м’язів — дрібна й велика моторика.

Великі моторні рухи допомагають розвинути почуття рівноваги, координацію бігу, стрибків і ходьби. Вони ж служать основою для розвитку дрібної моторики, балансують роботу кистей і пальців рук. Розвиток дрібної моторики дозволяє контролювати дрібні м’язи, що в свою чергу вимагає розвиненої координації очей і рук.

Оволодіння маленькими м’язами відбувається пізніше, зазвичай у другому півріччі життя. Це робиться чергуванням вільної самостійної гри дитини і спрямованої діяльності. Так, наприклад розвиток дитини в 4 роки характеризується проявом творчих здібностей і тому дуже важливо розвивати в цьому віці навички малювання, ліплення, музичні здібності.

Значення моторики для дитини
Для гармонійного розвитку дитини у нього повноцінно повинні проявлятися як дрібна, так і велика моторика. Їх розвиток однаково значущий. Дрібна моторика дозволяe малюкові, розвивати здатність робити точні рухи, використовувані при роботі з дрібними предметами. Велика моторика дозволяє рухати руками, ногами і всім корпусом тіла.

Центри людського мозку, які відповідають за мову і рух пальцями, знаходяться в безпосередній близькості. А третина всієї рухової проекції в корі головного мозку займає проекція кисті руки. Тому кисть руки розцінюється як «орган мови» нарівні з усною мовою. Для розвитку розмовної мови недостатньо розвитку артикуляції, одночасно треба розвивати дрібну моторику — спритність руху пальців.

Щоб розвиток моторики рук у дітей не відставав, потрібно стимулювати дітей до творчості:
• Для самих маленьких — це робота з тiстом, глиною або пластиліном.
• Для малюків від 3,5 до 4 років — малювання, складання блоків дитячого конструктора.
• Дітям старше 4 років сподобається складання мозаїки.

Не варто чекати від дитини видачі справжніх шедеврів, важливе в його творчості — розвиток моторики і посидючості, ці навички допоможуть дитині надалі впевнено почувати себе в школі.

Поділитися у соц.мережах: Twitter Facebook Google+