Вікові особливості діток 3-4 роки

Це своєрідний рубіж, який дуже важливий у розвитку дитини. Малюк зазнає серйозні зміни у фізичному розвитку, змінюється поведінка і ставлення до навколишнього світу, закладаються основи майбутньої особистості, формуються передумови морально-фізичного і розумового розвитку. Час, коли дитина усвідомлює себе особистістю, час народження фантазій. Якщо в попередньому віці “Я Сам” тільки зароджувалось, то з 3 років ця позиція активно відстоюється. Дитина хоче показати себе дорослим і відстоює свою думку. Розвивається цікавість до спілкування з однолітками, взаємини дітей обумовлюються нормами і правилами, дитина переходить до гри «разом» з простим сюжетом.

Фізично дитина стає більш розвиненою, продовжує розвивати рухові навички, ходить високо піднімаючи коліна, дрібними або широкими кроками, бігає в різному темпі (помірному, повільному, швидкому), та в різних напрямках (прямо, по колу, змійкою, між предметами, тримаючись за руки). Стрибає на місці, з просуванням вперед, назад; перестрибує невеликі предмети, ходить вгору, вниз по сходах. Дитина легко ловить і кидає м’яч.

Розвиток моторики данного віку теж покращився у порівнянні з попереднім періодом. Малюк тримає олівець трипальцевим захопленням, обводить фігури по контуру, відтворює форми, запропоновані дорослим. Може брати дрібні предмети, надягати на нитку або шнурок намистини, протягувати шнурок в дірочки, перегортати сторінки книги, та навіть використовувати дитячі ножиці. Малюк може по черзі показувати пальці, називати їх, з’єднувати, імітуючи “дзьобик”, «ліхтарики», та ін. Знімає та надягає одяг у певній послідовності.

Продовжується розвиток мовлення. Словниковий запас збільшується, мова стає чіткою, зростає цікавість до слухання казок та віршів, наслідування інтонацій дорослого або казкових героїв. Малюк може розповідати короткі казки, вірші, забавлянки та лічилки. Або скласти розповідь в 2-3 речення з особистого досвіду, або по картинці. Дитина починає цікавитися всім, що її оточує: “ЧОМУ” та “ЯК”?

Малюк активніше вивчає навколишній світ, вже може назвати своє ім’я та імена батьків, предмети домашнього ужитку, їх ознаки. Дитина 3-4 років розпізнає назви та особливості рослинного та тваринного світу, характеризує сезонні зміни пори року.

З математичних знань цього віку малюк вже може засвоїти рахунок в межах п’яти, прямий і зворотній рахунок, може групувати предмети за формою, величиною, кількістю. Дитина розрізняє геометричні фігури, квадрат, коло, трикутник, прямокутник, порівнює предмети, знаходить зайве з групи предметів, знає що таке пара. Називає кольори; впізнає предмети на картинках. Завдяки вже більш розвиненій мілкій моториці дитина в творчості користується ножицями, розрізає по діагоналі квадрат і прямокутник, вирізає коло з квадрата, складає візерунок, наклеює частини послідовно.
В малюванні правильно тримає олівець, малює пальчиками, пензликом, олівцями, фломастером, крейдою; ліпить з глини, вміє творити на вологому піску споруди, малювати. Конструює споруди з будівельного матеріалу.

Важлива задача створити середовище, в якому дитина гармонійно зростає та навчається. Пам’ять дітей в цей період образна, запам’ятовуються в основному тільки яскраві моменти, в яких дитина брала участь. Заняття в дитячому клубі розвитку Ami Club — завжди цікаві та різнопланові, наповнені великою кількістю ілюстраційних та тактильних матеріалів, картинок та допоміжних предметів, мають якісний музичний супровід. Це зроблено з метою зацікавленості дитини на весь період заняття.

Це вік, коли дитина вже може відвідувати заняття без супроводу дорослого. Звісно враховуючи психологічні особливості конкретного малюка.