Заняття Образотворче мистецтво

Образотворче мистецтво

Дитячий малюнок, процес малювання — це частка духовного життя дитини. Діти не просто переносять на папір щось з навколишнього світу, а живуть у цьому світі, входять у нього як творці краси, насолоджуються цією красою.

В.Л. Сухомлинський

   Малювання — це дуже цікавий та надзвичайно корисний вид діяльності для дітей та дорослих. Воно розвиває сприйняття, пам’ять і уяву, навчає графічним навичкам, вчить спостерігати за світом, дає дітям нові знання про навколишнє середовище, розвиває дрібну моторику рук та допомагає розвитку уяви.

Спочатку у дітей виникає цікавість до руху пальчиками, олівцем або пензлем, до слідів, що залишаються на папері. З 2 років радимо по-можливості давати малювати діткам, звісно обираючи для цього процессу самі безпечні фарби. Особливо малеча обожнює малювання пальчиками. Можна проводити такі заняття перед водними процедурами прямо у ванній кімнаті. Це дозволить дитині більш вільно почуватись в процесі малювання, а батькам — легко прибрати результати дитячої творчості. Поступово, з дорослішанням, з’являється вже більш творча зацікавленість — бажання отримати результат, створити конкретне зображення.

Малюючи, дитина вчиться бачити і представляти образи, а потім і відтворювати їх самостійно. Така унікальна властивість розуму, як креативність, розвивається в ранньому віці, причому саме в творчій діяльності. Малювання допомагає у конструюванні візуальних образів, забезпечує усвідомлення форм, розвиває чуттєво-рухову координацію. Діти вивчають властивості матеріалів, навчаються рухам, необхідним для створення тих чи інших ліній та зображень. Все це призводить до поступового осмислення навколишнього середовища, розвиваються естетичні почуття і творчі здібності малечі.

Малювання пов’язано з психічними функціями дитини. Воно розвиває ці функції і співвідносить їх між собою, допомагаючи дитині упорядкувати уявлення про світ. Треба пам’ятати, що в малюванні дитина використовує досвід, набутий в інших видах діяльності. Чим краще дитина грається, активніше пізнає навколишній світ — тим краще вона малює (це означає, що правильно зображує предмети, створює їх схожими, а значить, що проходить якісно стадії розвитку дитячого малюнка, освоює образотворчу мову).

Отже, дитина приблизно з 1 до 3 років проходить кілька стадій дообразотворчого малювання:

• Сліди
• Контролювання рухів
• Пошук сенсу в намальованому
• Бажання намалювати щось конкретне.

 

 Малювання — це не просто популярний вид діяльності. Це спосіб самовираження без слів, розповідь про переживання, які ще складно усвідомити, безпосередня передача свого стану за допомогою художніх засобів.

У дитини до 6-7 років мова розвинена не настільки добре, щоб вона змогла сформулювати і чітко висловити те, що відчуває. Малювання дає дітям шанс висловити стан, відношення до чого-небудь, знову пережити приємну подію або позбутися негативних емоцій.

У своїх малюнках дорослі зображують реальність, реальний предмет. Діти до 7-8 років передають свої відчуття від предмета, висловлюють свій психічний світ зовні. Схожість не цікава дитині, вона малює своє враження від предмета. Зазвичай, це тактильні, рухові і зорові враження. Чим більше нових образів створює ваш малюк, тим краще в подальшому розвиваються його інтелектуальні здібності та уява.

Малювання корисне не лише для дітей, а й для дорослих. В данний час це надзвичайно популярний спосіб релаксу і розкриття творчого потенціалу в старшому віці.

Ami Club запрошує дорослих і дітей на заняття з образотворчого мистецтва. Ми малюємо аквареллю або гуашшю. Всі матеріали для малювання та захисний одяг надаємо.

З собою беріть змінне взуття та гарний настрій. Чудовий і продуктивний час разом ми гарантуємо 🙂