Як себе поводити, коли дитина сказала погане слово?

Маленькі діти вбирають інформацію зі швидкістю світла. Коли дитина починає розмовляти, то намагається повторити абсолютно всі почуті слова. Що ж робити, якщо ваш малюк сказав непристойне або лайливе слово?

Дізнайтеся у малюка,  де він почув це слово. Але не з метою посварити ту людину, а для того, щоб правильно інтерпретувати. Оскільки в ранньому віці дикція малюка не досить добре розвинена, лайливе слово (як нам здалося) може бути насправді зовсім і не таким словом. Ось чому важливо дізнатися, де дитина почула його.

Спілкування в сім’ї.  Якщо у вашій родині хтось із батьків висловлюється неналежним чином, то несправедливо вимагати від дитини уникати цих слів. Починати необхідно з себе самих.

Не акцентуйте увагу на цих виразах. Постарайтеся зберігати спокій, навіть якщо малюк вимовив це голосно і при людях.

Ні в якому разі не смійтеся над дитиною. Малюк може подумати, що подібні вирази веселять і піднімають настрій. Складно буде потім пояснити йому зворотне.

Не можна лаяти і соромити дитину. Вона пізнає світ і слова, вимовлені нею, адже це щось нове,  не відбивайте бажання  пізнавати світ. У світі ж не тільки рожеві єдинороги і веселка. Важливо правильно пояснити дитині, що це за слово і навіщо коли його викоритовують.

Запитайте спочатку у малюка: «Що означає це слово?». Вислухайте і спокійно поправте або підтвердіть сказане. Далі важливо донести, що такі слова боляче ранять і ображають навколишніх людей. Говоріть про те, що не знаєте навіщо потрібно використовувати такі грубі слова і підберіть з дитиною те слово, яке він може використовувати, якщо відчуває такі сильні агресивні емоції.

Постарайтеся читати з вашою дитиною якомога більше книг і грайте в розвиваючі ігри, щоб збагатити її словниковий запас.

Не варто боятися «поганих слів», адже рано чи пізно суспільство донесе їх вашій дитині. Але якщо ми знаємо, як правильно протистояти цим словам, то дитина ніколи не буде використовувати їх у своїй лексиці.


Поділитися у соц.мережах: Twitter Facebook Google+