Як приймати рішення?

Існує безліч методик, використовуючи які людина може швидко прийняти рішення.

Але на підсвідомому рівні, в момент виникнення питання, ми вже знаємо власну відповідь. Головне почути цю відповідь в бурі емоцій, які виникли.

Перше, що потрібно зробити, щоб навчитися приймати рішення – це розширити рамки і не концентруватися на крайнощах. Постарайтеся позбутися від емоцій, які вас вибивають з рівноваги. Тут можна використовувати дихальні вправи або ж просто взяти невелику паузу.

Далі пропоную вам спробувати методику розроблену Декартом. Мене вона привертає тим, що відповівши всього на 4 питання, людина може подивитися на ситуацію, що склалася, з чотирьох різних сторін.

Задайте собі послідовно чотири питання:

1. Що буде, якщо це станеться? (Плюси від отримання бажаного). Відповіді на це питання будуть служити мотивацією до прийняття рішення.

2. Що буде, якщо це НЕ станеться? (Пошук плюсів від неотримання бажаного, тобто що трапиться, якщо ви відмовитеся від реалізації прийнятого рішення і все залишиться так само, як і було раніше). Відповідаючи, записуйте все, хто виникає у вас у голові.

3. Чого НЕ буде, якщо це станеться? (Всі мінуси від отримання бажаного). Відповіді на це питання будуть являти собою ту ціну, яку ви повинні будете заплатити за реалізацію прийнятого рішення.

4. Чого НЕ трапиться, якщо це НЕ відбудеться? (Всі мінуси від неотримання бажаного). Відповідаючи на це питання, ви відсікаєте «не», які залишились,  що заважають реалізації прийнятого рішення. На цьому етапі рекомендується відповідати якомога швидше, спираючись на інтуїцію.


Поділитися у соц.мережах: Twitter Facebook Google+