Якщо тебе критикують.

Кожна людина індивідуальна. Ми абсолютно різні і це чудово. У кожному з нас є переваги і недоліки, які можуть бути прекрасними родзинками характеру людини. Хтось забудькуватий, хтось любить спалахнути, а хтось повільний або навпаки дуже швидкий.

Ми легко говоримо про свої досягнення, але про недоліки говоримо з меншим ентузіазмом. Тому, коли інші люди вказують нам на наш недолік, ми відчуваємо себе погано і ображаємося. Іноді люди бувають нетактовні і дійсно роблять грубі зауваження. Але конструктивна критика буває дуже корисною. І необхідно кожному з нас навчитися отримувати користь з цього!

У першу чергу, опустіть емоції і чітко постарайтеся розпізнати, зробили зауваження вам або якомусь вчинку (дії). Адже якщо говорять,  що суп несмачний, то говорять конкретно про цей суп. Можливо, на це раз він вам просто не вдався, а насправді ви готуєте дуже смачні страви. Висновок може бути наступним: «Я прекрасно готую, але ось цей рецепт більше використовувати не буду!»

Буває так, що критика виявляється явно несправедливою і образливою. Тоді вам варто заявити кривдникові – що ви його почули. Так найпростіше припинити розмову і захистити себе від чергового напливу негативу. Несправедливі зауваження найчастіше говорять про те, що людина, яка вас критикує має поганий день і намагається поліпшити свій власний настрій, зіпсувавши позитивний настрій іншого. Якщо ви людина з досить стабільною самооцінкою і чітко розуміє свою власну цінність, то проаналізувавши таку критику, ви прийдете до того, що людина дійсно була не в дусі.

Якщо ж ви не згодні з людиною, яка вас критикує, то ви можете вступити в діалог і аргументувати свою позицію. У цьому випадки ви вчитеся відстоювати свою власну позицію і працювати із запереченням.

Тому, коли ви чуєте критику з боку, не поспішайте ображатися і впадати у відчай. Проаналізуйте без емоцій слова іншої людини. Візьміть щось хороше, що можна взяти з цієї ситуації.


Поділитися у соц.мережах: Twitter Facebook Google+