Що робити, якщо дитина не прибирає іграшки?

У кожній сім’ї свої правила та межі дозволеного. Хтось вважає, що дитина мусить обов’язково прибирати за собою і всіма можливими способами примушує її прибирати. Є такі батьки, які вважають, що дитину не потрібно взагалі ні до чого примушувати. Безумовно саме вам вирішувати в якому віці та як навчати дитину порядку та акуратності.

Але, якщо ви вже прийняли таке рішення, то за для позитивного результату хочу запропонувати вам деякі поради. 

1. Якщо ваша дитина ще тільки починає свою активну діяльність і ще не зовсім орієнтується що ви їй кажете, то почніть разом з нею прибирати іграшки.

2. Намагайтесь говорити доброзичливим голосом, прибирання не має стати для дитини покаранням.

3. Намагайтесь бути для дитини прикладом і так само прибирайте речі за собою, адже зараз ваша дитина вас повністю наслідує.

4. Якщо місце, де зберігаються іграшки, буде яскравим, то дитині буде значно цікавіше складати туди речі. Можна на коробочку, де зберігаються іграшки, наклеїти разом з дитиною машинки, кубики, чи інші наліпки. Так і збирання іграшок можна перетворити у цікаву гру.

5. Прибираючи іграшки пояснюйте дитині навіщо ви це робите. 

6. І не пред’являйте дитині ультиматум – коли прибереш я тобі почитаю, поцілую, розповім казку. Бо за таких умов дитина може зробити хибний висновок, що вашу любов їй потрібно постійно заслуговувати. 

У цьому віці любов дитина асоціює з увагою, отриманою від вас, якісно проведеним часом з нею. Якщо ви дотримуєтесь цих порад: ви доброзичливі, розмовляєте з дитиною, терпимі до недосконалості вашого малюка, заохочуєте, пояснюєте навіщо все це робити та власним прикладом демонструєте охайність, то через деякий час ваша дитина привчиться виконувати прибирання самостійно. Враховуйте вік вашої дитини та намагайтесь не квапити її, і у вас обов’язково все вийде.


Поділитися у соц.мережах: Twitter Facebook Google+