Чому так важливо поважати дитину?

Виховуючи дитину, батьки часто говорять про повагу і батьківський авторитет. І це дуже важливо, адже повага – це те почуття, яке формує міцний фундамент взаєморозуміння в сім’ї в цілому. Але говорячи про повагу важливо не забувати про те, що дитина потребує її не в меншій мірі, ніж її батьки.

Багато батьків помилково вважають, що якщо дитина маленька, то вона  не може відчувати ті почуття, що відчувають дорослі. Різниця у почуттях дітей і дорослих дійсно є і вона полягає в тому, що діти відчувають все набагато яскравіше і більш насиченим. Уявіть, що вас не поважають і помножте це на два.

Спілкуйтеся з дітьми так, як ви спілкуєтеся з друзями. Уявіть, що ви починаєте спілкуватися з вашим другом або подругою тим же тоном і тими ж словами, що ви спілкуєтеся з дитиною? Скажіть вашому другу: «Закрий рот», «Годі скиглити», «Що ти там возишся, як ганчірка», «Чого не їси, я що даремно горбатилася тут для тебе»!

Чи довго вони будуть вашими друзями після таких фраз?

Чому, говорячи з друзями, дорослі виявляють повагу, а спілкуючись з рідними дітьми – забувають про це?

Зважати на інтереси дитини, дотримуватися прийнятний для нього формату спілкування і взаємодії, домовлятися і приймати спільні виважені рішення – це єдиний правильний варіант прояву поваги до дитини.

Це той дорогоцінний внесок, який дозволить вам уникнути безлічі конфліктів на наступних вікових етапах формування вашої дитини.


Поділитися у соц.мережах: Twitter Facebook Google+