Чому дитина погано їсть?

Зараз досить поширена проблема того, що дітки мало їдять. Для того, щоб нагодувати дитину, батьки включають мультики, читають книжки, влаштовують цілі вистави з їжею, і тільки так вдається нагодувати малюка. Чи стикалися ви з такою проблемою?

Якщо ж ваш малюк бадьорий, енергійний і при цьому мало їсть, то це не його проблема, а ваша! На жаль, велика частина батьків вважає, що необхідно доїдати абсолютно всю тарілку або напихати малюка всіма корисними продуктами.

Для того, щоб визначити, чи в нормі ваш малюк, насамперед, зверніться до вашого педіатра. За статистикою майже всі випадки виявляються тільки в голові самих батьків, а по факту – дитина здорова і їй абсолютно всього  вистачає!

Дитина в наймолодшому віці має тільки фізіологічну потребу у їжі і за власним бажанням ніколи не помре з голоду. Рано чи пізно вона захоче їсти і тільки тоді її фізіологічну потребу необхідно задовольнити. Здавалося б – це так очевидно, але батькам здається, що вони краще знають, як дитині правильно. Оцінюючи її організм через свій, ми ризикуємо зрозуміти це неправильно. Справа в тому, що фізіологія у людей різна і потреба у їжі дитини може відрізнятися від мами чи від стандарту. Навіть, якщо в сім’ї двоє дітей, то їхні організми можуть потребувати абсолютно  різної кількості їжі.

Під час хвороби дітки часто відмовляються від прийому їжі – і це нормально. Організм дитини бореться з інфекцією і в цьому випадку краще буде напоїти малюка. При прорізуванні зубів дітки так само можуть відмовлятися від їжі.

Дитина перебірлива. Часто з цим питанням стикаються батьки починаючи вводити прикорм (далі повноцінне харчування аж до 2-3-х річного віку). Тут важливо зрозуміти, чи дійсно організм малюка вимагає цих продуктів. Якщо ж ні, то спробуйте виключити будь-які перекушування і тоді ваш малюк з більшою ймовірністю почне їсти те, що ви йому пропонуєте.

Їжа – це енергія. Якщо ж малюк не активний і цілий день практично не витрачає свою енергію, то ймовірність того, що у нього буде хороший апетит дорівнює нулю.

У процесі дорослішання апетит може змінюватися. Особливо це можна спостерігати в момент перехідного етапу розвитку малюка.

Як би сильно батьки не хотіли, щоб малюк добре їв, насильно покращити апетит неможна! Важливо закласти дитині правильну психологію споживання їжі. Для здоров’я малюка це буде набагато корисніше!


Поділитися у соц.мережах: Twitter Facebook Google+