
Чим дитина може допомогти нам по дому? ⠀
Допомога іншим людям, це в першу чергу про емпатію, про розуміння інших людей, співпереживання і готовності прийти на допомогу. Почуття коли ти, допомагаючи комусь, відчуваєш у середині приємні відчуття. ⠀
Важливо у дитини розвивати цю якість ще з раннього віку. Але допомагати дитина повинна за власною ініціативою і тільки таким чином це буде викликати у неї позитивні почуття і сприятливо впливати на неї. ⠀
Дитина з самого раннього віку готова приходити на допомогу батькам. ⠀
Не пропустіть цей момент і заохочуйте її прагнення.
Батькам необхідно запастися терпінням, адже залучати дитину до виконання тих чи інших доручень необхідно за допомогою домовленостей, а на це не завжди вистачає часу. Хочу запропонувати вам приблизний список того, що ваша дитина може (а іноді навіть дуже хоче, а ми не дозволяємо) робити по дому у різному віці:
• 1 рік – вчитись їсти самостійно (давайте їй можливість самому їсти ложкою);
• 2-3 рочки – може допомогти вам у виборі речей для неї, може роздягнутися / одягнутися сам, допомогти вам приготувати їсти (не без хаосу звичайно на кухні), збирає іграшки;
• 3-4 рочки – може допомагати мити посуд, миє сам ручки, чистить зуби, замітає;
• 5-6 років – допомагає розстеляти і застеляти ліжко, витирає пил;
• 7-9 років – підтримує чистоту у своїй кімнаті, пилососить, розвішує білизну,
• 10 – 13 років – дитина може приготувати обід для всіх, допомагає вам з покупками в магазині (бере участь у виборі), допомагає у генеральному прибиранні квартири.
• 14-18 років – дитина може планувати, розставляти пріоритети і розпоряджатися своїм часом. Робить все вищеперерахованому без нагадувань.
Звичайно це приблизний перелік всього того, що може робити ваша дитина.
Не забувайте, що список обов’язків для малюка може варіюватися, і якщо вона не хоче мити посуд, то може з задоволенням, наприклад готувати. Відкладіть улюблену справу. Запропонуйте через час повернутися до цього.
Головне хваліть дитину, їй потрібно відчувати свою важливість.
Запитуйте, чи згодна дитина з тією кількістю покладених на неї обов’язків? Переглядайте їх, і пояснюйте, що робить по домі кожен з вас.
Кожен вносить свій внесок у сім’ю і тільки одній людині несправедливо працювати на благо всіх інших.
Отримуючи подяку і визнання від батьків, відчуваючи, що завдяки допомозі по дому, мама стала проводити з ними більше часу, і що в родині стало спокійніше, дитина не відмовиться від виконання своїх обов’язків. Вона буде ставитися до цього з розумінням.