Психологічна підготовка дитини до дитячого садка.

Декретна відпустка добігає кінця, і ось-ось ваш малюк відправиться у нову дорогу у дитячий сад. Це радісно і хвилююче одночасно. Багато думок  виникає у батьків на етапі дорослішання малюка: «Чи впорається дитина? Чи не зарано? А чи впораюся я? ».

Це новий радісний етап у вашому житті і в житті вашого малюка. Для того щоб звикнути і адаптуватися до нового нам потрібен час і психологічна підготовка. Тому я рекомендую вам почати завчасно готувати дитину до дитячого садка.

1. Дитина, яку відправили в дитячий садок, найбільше буде  потребувати близькості батьків. Тому постарайтеся періодично залишати малюка з бабусею, дідусем або можливо нянею. Говоріть дитині про те, що ви йдете, але обов’язково через годину-дві-три повернетеся. Дитині важливо знати, що за нею обов’язково прийдуть батьки.

2. У дитячому садку дитині доведеться зустрітись з великою кількістю інших діток. Тому постарайтеся гуляти з малюком на майданчику, де будуть знаходитися його однолітки. Нехай він вчитися контактувати з іншими дітьми.

3. Щоб дитина відчувала себе в садку максимально комфортно, їй важливо вміти озвучувати свої потреби. Якщо дитина зголодніла, хоче спати, в туалет або ще що-небудь, то хай скаже вам про це. Не читайте думки і не передбачає вищесказане. Поясніть, як потрібно говорити, і дочекайтеся, поки дитина сама попросить про це.

4. Самостійність. Дуже важливо враховувати це  при підготовці малюка до садка. Зазвичай до 3-х років (саме цей вік максимально сприятливий для відвідування дитячого садка) дітки вже досить самостійні, але все ж варто підготувати малюка до цього. Почати можна з гігієни: мити руки з милом після туалету і перед їжею. Дитина повинна вміти самостійно користуватися столовими приборами, пити і їсти, одягатися і роздягатися, просити піти на горщик і вміти обходитися без підгузників. Буде добре, якщо ваш малюк може самостійно грати з іншими дітьми без вашого супроводу. Якщо ви відчуваєте, що не всі з вищезгаданого може зробити ваш малюк, то почніть працювати над цим. Закладіть у ваш розпорядок дня на 1,5 -2 години більше на збори і спокійно тренуйте всі ці навички.

Підтримуйте дитину і не квапте. У неї обов’язково все вийде. А батькам рекомендую запастися терпінням і проявляти максимум підтримки і турботи, адже зовсім скоро ваш малюк стане таким дорослим!


Поділитися у соц.мережах: Twitter Facebook Google+