Дітки від 1-го до 2-х років чутливі карапузики.

   Багато хто вважає, що дитина в цьому віці нічого не розуміє! Але це зовсім не так. Це початок саме того, коли дитина вбирає в себе як губка, всю інформацію про себе і навколишній світ.

Карапузик

Саме з народження і протягом усього дошкільного періоду ми, батьки і вихователі, повинні приділити значну увагу не тільки фізичного, а й психологічного розвитку. Уже в цьому віці діти починають формувати власну оцінку. Починає формуватися базова самооцінка дитини. Він оцінює свої вчинки, дії і свої якості. І все це він сприймає через отриману інформацію від оточуючих, формується фундамент для побудови його самосвідомості.

   Розвиток карапузиків в цьому віці відбувається шляхом залучення їх в предметно-ігрову сферу. Для інтенсивного емоційного і соціального розвитку вашої дитини необхідно задіяти в малюка логічне мислення і пізнавальну діяльність. Під час гри дитина спілкується з дорослими – це сприяє стрімкому розвитку мовлення. Без руху дитина дуже швидко втомлюється, тому гра повинна нести фізичне навантаження.

   Ефективними будуть дії, які розвивають його інтелект, мову і творчі задатки. Навіть коли дитина зосереджено рве папір на дрібні шматочки, малює, збирає кільця на шнурок, енергійно грає або розкидає улюблені іграшки, все це допомагає йому в подальшому розвитку.

   Дитина вже готова все вивчати, ділитися своїми успіхами і досягненнями, готова пізнавати світ, знайомитися з дітьми, визначати найпростіші форми і розміри, грати в прості ігри. У віці від одного року дитина особливо чутлива до оточуючих розмов, і дій, які відображені в навколишньому світі. Вона з превеликим задоволенням повторює за дорослими такі буденні речі, як: підмітає віником, стукає молотком, відсуває шухляду, вмикає телевізор.

Вік карапузиків – це період, коли дитина дуже чутлива до мови дорослих. Основою всього психічного розвитку в цьому віці є формування мови. Дуже важливо в цьому віці подарувати дитині почуття впевненості, захищеності, тому під час занять необхідна присутність поруч близької людини.