Емоційне вигоряння мами. Що робити?

Безумовно, кожна з мам любить свою дитину так сильно, що словами описати неможливо.

Але майже у кожної мами настає період, коли починають навертаються сльози на очі і хочеться скоріше вийти з цього «пекла» під назвою «декрет». Сховатися і плакати, бігти від усього і подалі … Що це? Чи не любов до своєї дитини, або дуже сильна любов до своєї роботи, яку мама змушена була залишити? Відповідь швидше за все в наступному: у мами настав період емоційного вигорання. Це те, з чим зустрічається майже кожна молода мама, яка підготувала себе морально до материнства. Хоча не так-то й легко бути до цього готовим, чи не так?

Середній вік дитини, коли мама відчуває емоційне вигорання, це приблизно період від 7 місяців до 1,5 років. На мою думку, саме в цей час у молодої мами проходить відчуття ейфорії від народження дитинки, і настає усвідомленість того, що ти вже не можеш нічого взагалі робити. І зовсім неважливо перша це у вас дитина, друга або третя. Ви все одно перший раз мама однієї, двох, трьох дітей і навіть більше.

Ви не самотні в цьому! Не бійтеся цього почуття!

Потрібно зрозуміти в першу чергу, що вам необхідно для того, щоб відновити свої сили, розслабитися фізично і морально.

1. Чіткий список того, що наповнює вас. Це буде першим і важливим кроком до вирішення такого складного питання. Можливо, вам потрібно більше часу наодинці з собою, я це називаю «побачення з собою». Можливо, заняття спортом, або увага до своєї зовнішності (манікюр, зачіска).

2. Наступним етапом буде озвучити написаний вами список близьким людям. Важливо, щоб ваша сім’я поважала ваш особистий простір і давала вам можливість задовольняти власні потреби! Це запорука вашого психічного і фізичного здоров’я. Обговоріть з родиною, коли вам можна буде приділити собі увагу, і відзначте цей день в календарі. І що найважче, в зазначений день обов’язково вийдіть з дома. Багато так і залишаються в своїх будинках. Це необхідно вам для внутрішнього балансу, і ви обов’язково з цим впораєтеся.

Для багатьох дуже важко зробити перший крок у світ і залишити дитину, але коли ви на короткий час залишаєте дитину, ви вже готуєте малюка до дитячого садка і школи. Ви закладаєте дитині просту істину, що мама іноді відлучається, але вона завжди повертається до своєї дитини!


Поділитися у соц.мережах: Twitter Facebook Google+