Домашні обов'язки! ⠀

Практично кожен з батьків мріє виховати дитину, яка без умовлянь, криків і нагадувань виконувала б усі домашні доручення.

Але хіба ж ми всі народжуємося відразу з почуттям відповідальності?

Найбільшої помилки ми, батьки, допускаємо ще у ранньому віці малюка. ⠀

Ми вбиваємо бажання дитини допомагати нам. Адже як тільки дитина починає сидіти, їсти, ходити, вона намагається допомагати нам. Хоче допомогти у готуванні, у прибиранні, навіть годувати себе сам старається! ⠀

Але найчастіше нам  хочеться швидше зробити все самим і ми відбираємо у дитини ложку, забираємо віник і вже тим більше не пускаємо до кухні (як же потім все відмити після дитини?!)

Час йде, а батькам стає все складніше і складніше обслуговувати дитини … І коли мама вже готова перекласти частину домашніх справ на дитину, то вона поняття не має, чому повинна це робити! Адже раніше всі справи робили за неї.

Завдання полягає не у тому, щоб змусити дитину зробити ту чи іншу справу просто тому, що ми сказали. Щоб воеа виконувала накази. Дитині важливо розуміти, навіщо вона це робить. Це для його зручності, або це вона полегшує роботу мамі (внаслідок чого вона отримує подяку, і задоволення від того, що мама відпочила, наприклад змогла приділити йому більше часу). Адже нам теж часто хочеться просто так зробити приємно близькій і дорогій людині.

Починаючи з самого дитинства, дитина може допомагати вам! Не позбавляйте її цього бажання. Звичайно, це вимагає терпіння, але повірте, плоди цього вас дуже порадують, і допоможуть уникнути безлічі конфліктів у майбутньому.


Поділитися у соц.мережах: Twitter Facebook Google+