Дитині не вистачає уваги!

«Увага до малюка» – це досить таки абстрактне поняття. Адже буває так, що залишаючись вдома з дитиною на цілий день, ми все одно приділяємо їй  не достатньо часу!

Насправді питання зовсім не в кількості, а в якості проведеного часу разом. Можна разом грати 2 години, але мама думками буде зовсім не з малюком, а, наприклад, з проблемами, які виникли на роботі.

Але бувають ситуації і зворотного характеру, коли мами з гіперопікою намагаються всю себе присвятити дитині. Це дві крайності, але їх легко уникнути, якщо звертати увагу на наступне.

Потреби малюка. Вони бувають різні, як фізичні (поїсти, поспати, одягнутися), так і духовні (потреба в любові, розумінні, безпеки). Задовольняючи ці базові потреби, дитина відчуває себе захищеною.

Увага до почуттів. Спілкуючись і проводячи час з дитиною, запитуйте  про її почуття, які емоції вона відчуває у різних ситуаціях і обговорюйте це разом з нею.

Увага до інтересів. Не слід забувати про те, що кожна дитина індивідуальна. Чи не знецінюйте ви її інтереси. Якщо їй хочеться проводити час на дитячому майданчику, то не варто тягнути її в торговий центр просто тому, що мамі так хочеться. Дайте дитині вдосталь награтися і побудьте у цей час поруч, якщо це необхідно.

Увага до віковим особливостей. Будьте пильні і обов’язково переглядайте межі дозволеного на кожному етапі дорослішання малюка.

Ваша дитина індивідуальна. Враховуйте це і ніколи не порівнюйте її з будь-ким. Знаходьте до неї свій власний підхід.

Звертаючи увагу на ці базові потреби дитини, батьки завжди будуть максимально залучені в життя малюка.


Поділитися у соц.мережах: Twitter Facebook Google+