Вікові особливості діточок 2-3 роки

2-3 роки — це перехідний період у житті малюка. Ще не повністю скоординовані рухи, але дитина уже ходить, стрибає на одній нозі, катається з гірки, штовхає м’яч, любить бігати за дорослими або однолітками. Малеча починає ритмічно рухатися під музику, плескати в долоні, притупувати ногами та похитуватись з ноги на ногу. Активно вчиться говорити. Пасивний словниковий запас у дитини збільшується, продовжується освоєння назви предметів, дитина виконує словесні прохання дорослих – «поклади іграшку на поличку», «помий руки» або «візьми рушничок».

Бейбік

Малюк із задоволенням продовжує вірші, або останні рядки. Слухає казки, оповідання. При читанні потрібно робити паузи, щоб дати можливість дитині вставити потрібне слово, роздивитися картинку. Малеча вже може називати своє ім’я, прізвище та імена батьків. Вживає близько 5 слів у реченні.

Велику роль у формуванні мови дитини цього віку відіграє ритміка, рухи в поєднанні з музикою і словом. Вона сприяє плавності і ритмічності мови, розвитку фонематичного сприйняття. Такі вправи зміцнюють у дітей кістково-м’язовий апарат, розвивають моторику.

У період від 2 до 3 рочків надзвичайно швидко розвивається уява, дитина вже може фантазувати. Тепер малюк активно може діяти в уявній ситуації, а отже стають надзвичайно актуальними продуктивні види творчої діяльності: створення виробів з різних підручних матеріалів, ліплення з пластиліну, малювання та конструювання. Дітки данного віку дуже рухливі і потребують активної похвали за гарне виконання самих простих завдань. У малечі виникає потреба в спілкуванні з іншими дітками. Йому подобається грати з однолітками в сюжетно-рольові ігри.

Дитина з цікавістю вивчає навколишній світ, добре орієнтується, де лежать речі (одяг, іграшки, посуд), може знаходити заховані предмети. Побутові навички ще не достатньо розвинені, але вже може розстебнути ґудзики, зняти взуття, куртку, шапку. Більшість дітей починають розбирати свої іграшки на деталі. Дитина проявляє бажання робити різноманітні речі самостійно. У них в цьому віці починає з’являтись твердження «Я сам».

«Після трьох вже пізно» (Ібука Масару), є до чого прислухатися, з народження до трьох років відбувається закладання основ, а засвоєні в цей період знання залишаються на все життя.

Робота дитячого центру розвитку полягає в проведенні заняття так, щоб дитина мала глибокий розум і здорове тіло, була мислячою і доброю, а саме головне, розвинути в дитині її безмежні потенційні можливості – це та задача, яку Ami Club ставить перед собою першочергово.